Sposoby na wypadanie włosów

Co na wypadanie włosów? 5 sprawdzonych sposobów

Wypadanie włosów może przydarzyć się każdemu z nas. Czasami wynika z problemów ze zdrowiem, niewłaściwej diety, zaburzeń hormonalnych lub po prostu nieodpowiedniej pielęgnacji. Zwykle łysienie jest trudne do zaakceptowania. Może obniżać nastrój i wpływać na jakość życia. Dlatego tak ważne jest, aby jak najszybciej zacząć z nim walczyć. Co robić, gdy włosy wypadają? Jak zahamować ten proces i pobudzić wzrost włosów? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Sposób nr 1: odpowiednia pielęgnacja - czego nie robić przy nadmiernym wypadaniu włosów?

Nieodpowiednia pielęgnacja jest jedną z najczęstszych przyczyn problemu wypadających włosów. Nawet, jeśli nie jest ona głównym źródłem, bardzo często poprzez poprawę naszych nawyków możemy wzmocnić cebulki i przynajmniej osłabić ten problem. Przede wszystkim warto zadbać o sposób, w jaki czeszemy i stylizujemy kosmyki. Czy wiesz, że szarpanie i naciąganie podczas czesania może prowadzić do wypadania włosów? Tak samo problematyczne będzie wiązanie ich w ciasny kok czy kucyk. Również stylizacja na gorąco nie wpływa korzystnie na gęstość włosów. Mogą one zacząć wypadać, a jednocześnie kruszyć się i łamać, co potęguje efekt łysienia. Uważaj też na zbyt częste farbowanie włosów, rozjaśnianie czy trwałą ondulację oraz inne zabiegi chemiczne. Nawet przeprowadzone w profesjonalnym salonie nie pozostają bez wpływu na kosmyki, skórę głowy oraz umieszczone w niej mieszki włosowe. Szkodliwa może być nawet zbyt gorąca woda podczas mycia pasm oraz niedokładne spłukiwanie produktów pielęgnacyjnych.

Sposób nr 2: ustalenie przyczyny wypadania włosów

Jeśli, mimo zmiany zwyczajów pielęgnacyjnych na zdrowsze, wciąż nie widzisz zmiany w kondycji włosów, warto udać się do specjalisty. W pierwszej kolejności możesz poradzić się dermatologa i trychologa. Mogą oni stwierdzić choroby skóry i mieszków włosowych oraz zalecić odpowiednie tabletki na wypadanie włosów, profesjonalnej kosmetyki, a nawet szczególne sposoby pielęgnacji. Jeśli specjalista nie zauważy niczego niepokojącego, warto zrobić dodatkowe badania, szczególnie hormonów. To właśnie one są jedną z częstszych przyczyn przerzedzenia włosów. Szczególnie powszechne jest tzw. łysienie androgenowe, częściej dotykające mężczyzn. Można je podejrzewać po uzyskaniu wyników badania poziomu DHT (dihydrotestosteronu). Nierzadko proces wypadania włosów spowodowany jest również zaburzeniami hormonów tarczycy. Do przyczyn problemu należeć mogą też między innymi: choroby autoimmunologiczne, cukrzyca, choroby wątroby, niewydolność nerek czy choroby przebiegające z wysoką gorączką.

Sposoby na wzmocnienie włosów

Sposób nr 3: suplementy na wypadanie włosów

Jeśli przeprowadzone badania nie wskazują na chorobę, a zmiany w rytuale pielęgnacyjnym nie przyniosły zmian, być może Twoim problemem jest niedobór składników odżywczych. Do substancji wpływających na stan kosmyków należą przede wszystkim: cynk, żelazo, magnez, miedź, mangan i krzem, obecny między innymi w pędach bambusa czy skrzypie polnym, a także witamina A i witaminy z grupy B, szczególnie biotyna. Najlepiej jest dostarczać je w odpowiedniej diecie, jeśli jednak nie jest to możliwe, można też rozważyć suplementację. Pozwoli to nie tylko na hamowanie utraty włosów, lecz także ich odżywienie i regenerację. Idealnym rozwiązaniem będzie wcześniejsze poradzenie się lekarza oraz wykonanie badań na niedobory wymienionych substancji.

Sposób nr 4: skuteczne preparaty na wypadanie włosów

Składniki wzmacniające włosy od nasady i wpływające na ich regenerację możesz dostarczać nie tylko od wewnątrz, lecz także od zewnątrz. Dobrym sposobem będą między innymi wcierki oraz specjalne szampony. Odpowiednio dobrane bardzo dobrze uzupełniają codzienną pielęgnację. Poza dostarczaniem cennych substancji mogą one także zapobiegać wypadaniu włosów dzięki dokładnemu oczyszczaniu skóry głowy. Takim kosmetykiem jest np. Naturalna maska oczyszczająca ALL BY MYHAIR z dodatkiem naturalnej glinki. Aby poprawić wygląd fryzury, możesz też zadbać o pogrubienie włosa na długości. Ten efekt zagwarantuje Ci Naturalna maska do włosów cienkich WHENEVER, HAIR-EVER. Jeśli szukasz produktu na pobudzenie wzrostu włosa, możesz też sięgnąć po preparat rozgrzewający, np. z dodatkiem ekstraktu z ostrej papryczki lub chrzanu. Pamiętaj jednak, że nie są one zalecane przy skórze wrażliwej.

Sposób nr 5: zabiegi na zahamowanie procesu utraty włosów

Czasem pielęgnacja włosów nie wystarczy, aby zachować piękną fryzurę. Ale co robić, jeśli problemem nie są niedobory witamin czy zmiany hormonalne? W takiej sytuacji warto wypróbować profesjonalne sposoby na wypadanie włosów. Wiele salonów oferuje np. mezoterapię, która nie tylko wzmacnia cebulki, lecz także stymuluje porost włosów. Jeśli skończyły Ci się inne opcje, możesz pomyśleć o specjalistycznej konsultacji. Musisz jednak pamiętać, że przeciwdziałanie nadmiernej utracie włosów za pomocą zabiegów estetycznych bywa dość drogie, a przy tym często nie jest zbyt przyjemne, ponieważ wykonuje się je metodą iniekcyjną.

ALL BY MYHAIR

Maska oczyszczająca

(18)
109,00 zł
 
109
produkt point /modules/pcodebonus/views/img/pkt.svg
Phlov Club
Dowiedz się więcej
200 ml (54,50 zł / 100 ml)
WHENEVER, HAIR-EVER

Maska do włosów cienkich

(17)
109,00 zł
 
109
produkt point /modules/pcodebonus/views/img/pkt.svg
Phlov Club
Dowiedz się więcej
200 ml (54,50 zł / 100 ml)
WIN-HAIR TAKES IT ALL

Naturalna maska nawilżająca

(19)
109,00 zł
 
109
produkt point /modules/pcodebonus/views/img/pkt.svg
Phlov Club
Dowiedz się więcej
200 ml (54,50 zł / 100 ml)
HAIR DON’T LIE

Szampon do włosów cienkich

(28)
99,00 zł
 
99
produkt point /modules/pcodebonus/views/img/pkt.svg
Phlov Club
Dowiedz się więcej
200 ml (49,50 zł / 100 ml)
HAIR IN THE GAME

Szampon do włosów normalnych

(22)
99,00 zł
 
99
produkt point /modules/pcodebonus/views/img/pkt.svg
Phlov Club
Dowiedz się więcej
200 ml (49,50 zł / 100 ml)

Add a comment

 (with http://)