Najczęściej zadawane pytania

Kosmetyki PHLOV to kosmetyki naturalne, jednak nie w 100%. W niektórych produktach stosujemy substancje, których nie jesteśmy w stanie pozyskać bez odpowiedniej modyfikacji ich struktury. Często, aby wydobyć najlepsze właściwości danej substancji jej pochodzenia jest częściowo syntetyczne. Naturalność naszych produktów i ich pochodzenie jest liczone zgodnie z normą ISO 16128. Według najnowszych rozporządzeń właśnie według tej normy powinno być to szczegółowo wyliczane. Wymaga to od nas dokładnej analizy nie tylko surowca, ale też każdej z jego składowych. Na każdym naszym opakowaniu znajdziecie odpowiednie oznaczenie:
ISO 16128
98,32% składników naturalnych
Jeśli stosujemy substancje syntetyczne to dlatego, że chcemy, aby produkt, który trafi do Ciebie był bezpieczny z punktu widzenia mikrobiologii i służył Ci jak najdłużej.

Kosmetyki PHLOV oferują określony efekt – nie mają przedziału wiekowego. Ponieważ skóra nie wieku – ma swoje potrzeby. Pamiętaj, że na piękną skórę pracuje się całe życie, a kosmetyki to jeden ze składników tej drogi.

W projektowanie naszych produktów wkładamy wiele pracy oraz serca i unikamy stosowania składników znanych ze swoich drażniących właściwości, zatykających ujścia gruczołów łojowych (tzw. porów) lub składników wzbudzających kontrowersje. Nasze produkty są testowane dermatologicznie u osób z wrażliwą skórą. Są jednak przeznaczone dla skóry zdrowej. Jeśli masz tendencję do silnych alergii skórnych, posiadasz skórę z silnym trądzikiem lub innego rodzaju problemy, radzimy dokładnie sprawdzić listę składników znajdującą się na opakowaniu każdego produktu lub na jego karcie produktowej w naszej witrynie internetowej. Zalecamy również zasięgnąć porady dermatologa.

Absolutnie nie! Kosmetyki PHLOV są produkowanie w Polsce – prawo Unii Europejskiej zabrania testowania na zwierzętach jakichkolwiek kosmetyków oraz składników wykorzystywanych do ich produkcji (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009 z dnia 30 listopada 2009 r. dotyczące produktów kosmetycznych).Warto też pamiętać, że od 2013 roku w całej Unii Europejskiej obowiązuje całkowity zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach,jak również importowania i sprzedaży tak testowanych składników do ich produkcji.

Wystąpienie reakcji alergicznej to kwestia bardzo indywidualna wynikająca z wrażliwości skóry na dany składnik. Dlatego zawsze przed aplikacją zalecamy wykonanie testu skórnego, polegającego na aplikacji niewielkiej ilości produktu. Każdy kosmetyk, nawet ten testowany pod kątem hipoalergiczności, może wywołać podrażnienie lub uczulić. Ich przyczyną nie zawsze są kosmetyki – alergia i podrażnienie mogą wystąpić po kontakcie ze składnikami pożywienia, zanieczyszczeniami powietrza, środkami czystości dostępnymi w domu. W naszych produktach stosujemy wiele substancji aktywnych – przebadanych klinicznie i w bezpiecznych stężeniach. Nasze produkty przechodzą wymagane badania. Na naszych opakowaniach skład INCI znajduje się także w języku polskim, aby łatwiej było zwrócić uwagę na alergeny. W przypadku jakiegokolwiek podrażnienia, prosimy o poinformowanie nas o tym fakcie.

Aby prawidłowo wykonać test tolerancji kosmetyku nanieś niewielką ilość preparatu na skórę w okolicy żuchwy lub za uchem i obserwuj zachowanie skóry przez 12 godzin. W przypadku silnego podrażnienia lub wystąpienia zmian skórnych (wysypka, utrzymujący się rumień, swędzenie, obrzęk, wysięk) odstąp od stosowania produktu.

Nie stosujemy czystego oleju palmowego do produkcji kosmetyków PHLOV. Niektóre składniki naszych produktów są produkowane na bazie oleju palmowego, jednak surowce te posiadają certyfikaty RSPO, co oznacza, że olej palmowy do ich produkcji pochodzi z kontrolowanych upraw.

Tak, nasze kosmetyki są wegańskie. Zarówno nasze kosmetyki, jak i składniki, które znajdują się w formułach, NIE SĄ testowane na zwierzętach. W naszych produktach nie znajdziecie również składników odzwierzęcych oraz takich przy których produkcji była wykorzystana praca zwierząt jak na przykład miód lub jedwab.

Kosmetyki PHLOV nie mają dodanych składników zawierających gluten, jednak nie możemy wykluczyć możliwości, że w zakładach produkujących stosowane przez nas surowce nie stosuje się składników zawierających gluten.

Tak, PHLOV to w 100% polska marka. Nasze produkty są też produkowane na terenie Polski.

Nie zalecamy stosowania balsamów do ciała z serii Active, oraz produktów z zawartością kwasów owocowych do stosowania w trakcie ciąży i w czasie karmienia piersią – zawierają wysokie stężenia intensywnie działających składników aktywnych. Pozostałe produkty można stosować w tym okresie.

Oczywiście, że nie! Nasze produkty mogą być stosowane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn.

Kosmetyki PHLOV zostały skomponowane w taki sposób, aby dostarczać Twojej skórze tego, co najlepsze – ich stosowanie stanowi pełen synergii zabieg pielęgnacyjny dla skóry. Możesz je stosować z produktami innych marek, jednak trudno nam wtedy przewidzieć, jak zachowa się kosmetyk, którego nie znamy. Mamy jednak nadzieję, zakochasz się w naszych kosmetykach bez pamięci i nie będziesz już szukać innych produktów

Nie ma takiej potrzeby, ponieważ ich formuły są specjalnie przystosowane do warunków przechowywania w temperaturze pokojowej. Jeśli jednak z samego rana chcesz poczuć dawkę orzeźwienia to wstaw np. krem pod oczy do lodówki. Nasz krem do twarzy z efektem miliona kropelek wody daje niesamowite odczucie odświeżenia po aplikacji nawet bez przetrzymywania w lodówce.

Nasze produkty można bezpiecznie stosować do 6 miesięcy od daty otwarcia, o czym świadczy ikona otwartego słoiczka na opakowaniu. Termin 6 miesięcy od momentu otwarcia jest terminem, który pozwala bez stresu zużyć każdy kosmetyk, a dla nas jest gwarancją, że Twoja skóra korzysta z pełni dobroci składników zawartych w naszych produktach. Ponadto na każdym opakowaniu znajdziesz informację o dacie, do której należy zużyć produkt, który nie został otwarty. Szukaj na opakowaniu kosmetyku oznaczenia „Najlepiej zużyć przed końcem:”. Największą trwałość uzyskasz jednak, gdy będziesz przechowywać nasze produkty szczelnie zamknięte, bez dostępu do bezpośredniego i mocnego światła słonecznego i źródeł ciepła. Każdy kosmetyk nie polubi takich warunków????