Złap swój moment. PHLOV

Czym jest flow? To bycie tu i teraz. Stan przyjemnego zaangażowania w wykonywaną czynność, któremu towarzyszą radość, spokój i szczęście. Właśnie one były dla nas inspiracją przy tworzeniu Phlov [czytaj: flō] – marki naturalnych, wegańskich i innowacyjnych kosmetyków, która redefiniuje sposób dbania o skórę.

Phlov – historia pewnej radości

Phlov zrodziło się w głowach i sercach dwóch niezwykłych kobiet – Anny Lewandowskiej i Justyny Żukowskiej-Bodnar. Tym, co je połączyło była absolutna bezkompromisowość w kwestii jakości, podobne spojrzenie na pielęgnację i prawdziwa pasja kosmetyczna. Nad wspólną marką pracowały prawie trzy lata.

Kiedy spotkały się w 2016 roku od początku czuły, że wspólnie mogą stworzyć coś naprawdę rewolucyjnego. Ich współpraca zaowocowała marką, która rozumie prawdziwe potrzeby kobiet. W świecie Phlov dbanie o siebie oznacza bowiem nie tylko pielęgnację, lecz także poszukiwanie tego, co daje radość na co dzień. Wszystko to w połączeniu z najbardziej innowacyjnymi rozwiązaniami z dziedziny kosmetologii.

Dla Anny Lewandowskiej stworzenie własnej marki naturalnych kosmetyków jest kolejnym krokiem w codziennym wsparciu kobiet na drodze do zdrowszego, a przez to szczęśliwszego życia. Razem z opracowanymi przez nią programami treningowymi, dietą i zdrowymi przekąskami produkty te stanowią dopełnienie świadomego oraz holistycznego dbania o siebie.

Pomysł zrodził się, gdy Anna Lewandowska szukała dla siebie funkcjonalnej i zdrowej pielęgnacji. Na początku sama eksperymentowała z domowymi sposobami i testowała produkty marek z całego świata. W końcu jednak zapragnęła stworzyć coś, co będzie odpowiadać jej w 100%. Nie uznaje kompromisów w kwestii jakości, dlatego zależało jej na stworzeniu kosmetyków, w których powstawaniu będzie uczestniczyć na każdym etapie. Tak, jak w przypadku zdrowych przekąsek, liczyły się dla niej eksperckie podejście i profesjonalny produkt. Dlatego do realizacji swojego marzenia postanowiła znaleźć specjalistów, którzy wesprą ją swoją wiedzą, doświadczeniem i zapleczem naukowo-badawczym. W 2016 roku los złączył jej ścieżki z Justyną Żukowską-Bodnar. Jej doskonała znajomość branży kosmetycznej była kluczem do przekucia idei w realny produkt.

Justyna to wielokrotnie nagradzana twórczyni kosmetyków i trendsetterka, która od kilkunastu lat związana jest z branżą kosmetyczną i SPA. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że nie uznaje kompromisów w kwestii jakości i skuteczności, przy tym stale podnosząc swoje kwalifikacje. Jej produkty są doceniane za innowacyjność i skuteczność. Unikalne koncepcje SPA były wielokrotnie nagrodzone SPA Prestige Awards. Zajmuje się produkcją zaawansowanych kosmetyków naturalnych i najwyższej klasy rytuałów pielęgnacyjnych. We Phlov Justyna sprawuje pieczę nad całym procesem powstawania produktu – od koncepcji, aż po umieszczenie go na sklepowej półce. Wyszukuje i testuje z Anną najlepsze składniki z całego świata, opracowuje receptury i czuwa nad ich wdrożeniem.

Wielowymiarowa naturalna pielęgnacja, która daje szczęście (dosłownie!)

Skóra to dla nas o wiele więcej niż zewnętrzna powłoka. To niezastąpiony naturalny łącznik między światem zewnętrznym a wewnętrznym. Między tym, czego dotykasz, smakujesz i co poznajesz a budzonymi przez te doświadczenia emocjami. Przypomnij sobie siebie podczas najbardziej radosnych momentów z Twojego życia. Rozświetlona cera, pełne blasku oczy i maksymalne odprężenie. Chcemy, abyś to wszystko mogła mieć na co dzień i czuła Phlov, gdziekolwiek jesteś! Dlatego w naszych kosmetykach zamknęliśmy funkcjonalność i cudowne samopoczucie. Jak nam się to udało? Dzięki nauce.

Phlov dba w wyjątkowy sposób o naszą urodę, wykorzystując wiedzę o istnieniu połączenia BRAIN-SKIN. Jest to kanał komunikacji między skórą a mózgiem, który działa w dwóch kierunkach. Niedawne odkrycia naukowe wzbogacają zagadnienie połączenia BRAIN-SKIN o wiedzę na temat istnienia receptorów węchu i smaku w skórze. To prawdziwy przełom w kosmetologii. Zainspirowało nas to do stworzenia marki, która będzie oddziaływała na wszystkie zmysły i pozwoli na wyjątkową celebrację codziennej pielęgnacji. Dlatego w składzie kosmetyków znalazł się m.in. nagradzany i innowacyjny ekstrakt z fitoplanktonu, którego kojące działanie na skórę i niesamowity wpływ na samopoczucie opiera się na naukowych podstawach. Ponadto w formułach produktów użyto zaawansowanych i opatentowanych surowców aktywnych, otrzymywanych nowoczesnymi metodami. Wśród składników znalazły się m.in. soki z brzozy i korzenia yakon, bioaktywne wody owocowe, fermentowane minerały, superowoce, synbiotyki, ekstrakty z grzybów oraz adaptogeny.

Dla nas pielęgnacja to styl życia. Właśnie dlatego powinna być dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji i charakteru. A przede wszystkim wprawiać w dobry nastrój! Dlatego chcemy wspierać Cię w pielęgnowaniu nie tylko skóry, lecz także Twoich marzeń, pasji i zainteresowań. Jednym słowem – tego wszystkiego, dzięki czemu możesz poczuć swoje Phlov i odzyskać wewnętrzną równowagę. Chcemy wspólnie z Tobą celebrować codzienność i czerpać satysfakcję z pozornie zwykłych rzeczy.

Phlov opiera się na trzech filarach: #green, #joy i #smart, które wyznaczają nasz kierunek i są fundamentem tożsamości marki. Głęboko wierzymy, że tylko spójność w działaniu, transparentność i prawdziwa pasja są w stanie zagwarantować produkt, z którego możemy być dumni. Dlatego też stawiamy na etykę i społeczną odpowiedzialność na wszystkich etapach tworzenia naszych kosmetyków.
W naszych działaniach równie ważne są celebrowanie życia, budowanie samoświadomości i towarzysząca temu dobra energia, którą chcemy dzielić się z Tobą.

Filary Phlov

#GREEN#SMART#JOY

Etyka działań i troska o środowisko naturalne jest dla nas priorytetem. Dlatego nasze kosmetyki są wegańskie, naturalne i cruelty-free, a wszystkie opakowania powstały z surowców nadających się do recyklingu. Dodatkowo podpisaliśmy umowę z organizacją odzysku, która w naszym imieniu, podda odzyskowi i recyklingowi wprowadzone przez nas ilości opakowań.

Nasze produkty są wielozadaniowe, dzięki czemu kompleksowo dbają o potrzeby skóry. Jakość, skuteczność i bezpieczeństwo używanych przez nas surowców potwierdzają badania kliniczne. Wykorzystujemy składniki w najbardziej efektywnym stężeniu, które zostały docenione i nagrodzone przez ekspertów z branży kosmetycznej i pochodzą z całego świata..

Phlov ma dawać radość na każdym etapie. Od pięknego opakowania, przez cudowny zapach, niezwykłą aplikację, aż po efekty odpowiedniej pielęgnacji. Wszystko to w atmosferze miłości do siebie, celebrowania codzienności i z uwzględnieniem najnowszych trendów. Chcemy, byś używając naszych produktów czuła, że robisz sobie najlepszy z możliwych prezentów.

Pełna kontrola jakości od początku do końca

Mówiąc, że czuwamy nad naszymi produktami od samego początku, ani trochę nie przesadzamy. Jesteśmy marką, której zależy na innowacyjności. Bacznie śledzimy i analizujemy światowe trendy kosmetyczne oraz szukamy rozwiązań technologicznych umożliwiających wdrożenie ich w naszych produktach. Jak widać uwielbiamy testować i próbować nowych rzeczy, dlatego też jesteśmy dumni z naszego własnego laboratorium R&D – zajmującego się badaniami i rozwojem.

We Phlov mamy pełną kontrolę nad całym procesem powstawania kosmetyków – od etapu poszukiwań najlepszych dostępnych na świecie surowców, przez tworzenie najskuteczniejszych formuł, ich badania i testy, aż po finalny produkt na sklepowej półce.

Dbałość o detale
Przywiązujemy ogromną wagę do wszystkiego, co dotyczy naszych produktów. Wszystko w nich musi harmonijnie współgrać. Począwszy od kwestii składu i jakości, przez kolor, zapach, konsystencję, sposób aplikacji aż po wpływ na skórę.

W trosce o skórę i dobre samopoczucie kobiet
Phlov powstało z myślą o świadomych kobietach, które szukają najwyższej jakości pielęgnacji zgodnej z wyznawanymi przez nie wartościami i dbającej o środowisko. Nasze kosmetyki wspierają je w dbaniu nie tylko o ciało, lecz także o pasje i marzenia.

Najnowocześniejsze rozwiązania
Tworząc nasze produkty uwzględniamy najnowsze osiągnięcia z dziedziny psychodermatologii, w tym fakt istnienia połączenia BRAIN-SKIN.

Superskładniki o naukowo potwierdzonym działaniu
Komponując skład wykorzystujemy nowoczesne i naturalne składniki w maksymalnie skutecznym stężeniu z potwierdzonym naukowo działaniem, m.in. soki z brzozy i korzenia yakon, bioaktywne wody owocowe, fermentowane minerały, superowoce, synbiotyki, ekstrakty z grzybów oraz adaptogeny pozyskiwane z użyciem najnowocześniejszych metod.

8 zasad Phlov

Wielozadaniowość produktów
Każdy z naszych produktów funkcjonuje na wielu płaszczyznach. Nie tylko przez działanie aktywnych surowców, lecz także wzmocnienie naturalnych funkcji skóry i docieranie do podstaw problemu. Wszystko po to, by Twoja pielęgnacja była jak najbardziej efektywna.

Opakowania w duchu less waste
Nasze opakowania powstały z surowców nadających się do recyklingu: BIO-PET, szkła i trzciny cukrowej. Pierwszy z nich w 30% składa się z materiału pochodzenia roślinnego i redukuje emisję CO2 aż o 20% (w stosunku do zwykłego tworzywa PET). Z kolei produkcja 1 kg materiału z trzciny cukrowej pochłania aż 3 kg CO2 z atmosfery!

Transparentność Dzięki dokładnemu tłumaczeniu całego składu INCI wiesz, co nakładasz na skórę i dlaczego. Każdy z naszych kosmetyków ma kilku głównych superbohaterów wpisanych w jego kosmetyczne DNA. Ich rozszerzony opis znajdziesz na opakowaniu.

Odpowiedzialność społeczna
Jesteśmy marką, która chce grać fair, dlatego nasze kosmetyki i wszystkie używane przez nas surowce są wegańskie oraz naturalne. Każdy z naszych dostawców jest regularnie kontrolowany pod tym kątem.

Kluczowe składniki z naukowym rodowodem

Żaden ze składników nie znalazł się w naszych kosmetykach przez przypadek. Za każdym z nich stoją lata badań, udokumentowane działanie i najwyższa jakość gwarantowana przez naszych oraz światowych ekspertów. Nie chcemy zawieść Twojego zaufania, dlatego wszystkie użyte substancje umieściliśmy w składzie w dokładnie zalecanej przez producenta ilości, popartej badaniami in vivo i in vitro. Dzięki temu możemy dostarczyć Ci produkt, którego składniki są maksymalnie skuteczne w swoim działaniu.
Innowacyjny jest także sposób pozyskania używanych przez nas substancji. W większości powstają z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań – m.in. przy użyciu bioreaktorów i technologii ultradźwiękowej EcoSound®.

Składniki, które mają Phlov

SLIMASTEVIA®
Zawiera flawonoidy, przeciwutleniacze, witaminy, minerały i metainę – drenują, stymulują metabolizm oraz przywracają równowagę między tworzeniem a spalaniem tkanki tłuszczowej.

FISION® PENTA FRUIT V
Skoncentrowana mieszanina 5 ekstraktów roślinnych, nawilża skórę, pobudza produkcję kolagenu i elastyny. To składnik, który przede wszystkim złuszcza skórę w delikatny i kontrolowany sposób.

KOMBUCHKA™
Produkt fermentacji słodkiej czarnej herbaty. Wyrównuje i “wypełnia” od środka powierzchnię skóry, dzięki mechanizmowi lipo-wypełnienia. Zmniejsza oznaki zmęczenia oraz przywraca cerze promienność i zdrowy koloryt*.

Easyliance®
Mieszanka opatentowanego biopolimeru i gumy akacjowej daje natychmiastowy efekt liftingujący. Widocznie i natychmiastowo wygładza zmarszczki.

NaturePep® Quinoa
Zawiera naturalne peptydy, które rozkładają tkankę tłuszczową w obrębie powiek, wyraźnie redukując worki pod oczami.

Sensityl™
Ekstrakt pochodzenia naturalnego uzyskiwany z fitoplanktonu, posiada silne właściwości łagodzące oraz znacząco pozytywnie wpływa na nastrój konsumentów w ciągu zaledwie jednego miesiąca.

* Badania producenta surowca