DIAMOND LOOK - nowy krem od PHLOV

DIAMOND LOOK - nowy krem od PHLOV

Opublikowany : - Kategorie : Aktualności , Nowości od Phlov

Zdrowa, piękna i pełna blasku skóra bez używania dużej ilości kosmetyków – oto efekt, o którym marzy wiele z nas. W jego osiągnięciu pomoże nowość od PHLOV, czyli Rozświetlający krem z efektem Soft Focus DIAMOND LOOK! Kosmetyk ten nie tylko doda skórze blasku, lecz także pomoże skutecznie walczyć ze szkodliwym wpływem zanieczyszczeń powietrza i promieniowania UV. Zdradzamy, w czym tkwi jego sekret!

Rozświetlenie i ochrona – jak działa DIAMOND LOOK

DIAMOND LOOK pięknie rozświetla cerę i skutecznie walczy z fotostarzeniem się skóry, a dzięki efektowi SOFT FOCUS pomaga ukryć niedoskonałości oraz zmarszczki. Takie działanie to zasługa innowacyjnego składnika aktywnego LUMINESCINE i wykorzystywanej przez niego fotoluminescencji (czyli procesu, podczas którego energia pochodząca z promieniowania UV przekształcana jest w źródło światła widzialnego, które promieniuje bezpośrednio ze skóry). Co to ma wspólnego z pielęgnacją skóry? Już wyjaśniamy!

Wpływ promieniowania UV na skórę

Chociaż słońce jest potrzebne naszemu organizmowi (m.in. do wytwarzania witaminy D3), to nadmierna ekspozycja na jego promieniowanie negatywnie odbija się na kondycji i wyglądzie skóry. Tworzące się pod wpływem promieni UV wolne rodniki, mogą przyczyniać się m.in. do utraty przez nią jędrności, elastyczności i sprężystości, a dodatkowo powodować powstawanie nieestetycznych przebarwień, podrażnień oraz zmarszczek.

Fotoluminescencja a ochrona skóry

LUMINESCINE (czyli fitokompleks z kwiatów dziewanny drobnokwiatowej) pomaga chronić skórę przed tymi uszkodzeniami, przekształcając promieniowanie UV w źródło światła widzialnego. Cały ten proces to właśnie fotoluminescencja. Dzięki niemu cera staje się promienna, widocznie młodsza i odzyskuje naturalny blask. Dodatkowo jest chroniona przed stresem oksydacyjnym i powodowanym przez niego przyspieszonym starzeniem komórek.

Badania potwierdzają, że stosowanie innowacyjnego fitokompleksu LUMINESCINE:

  • poprawia blask skóry o 5,5 jednostek w skali CIELab (taki wynik oznacza, że kiedy uczestnik badania oceniał cerę po aplikacji LUMINESCINE, to zauważył znaczącą poprawę jej wyglądu i odcienia w porównaniu ze skórą, gdzie zastosowano produkt placebo)
  • do 59% zmniejsza ilość wolnych rodników powstałych pod wpływem promieniowania UV.

Ale to nie wszystko! LUMINESCINE redukuje także ilość wytwarzanej pod wpływem słońca melaniny, dzięki czemu przeciwdziała powstawaniu przebarwień i plam.

Skuteczna ochrona przed miejskimi zanieczyszczeniami

Nie tylko słońce bywa sporym wyzwaniem dla cery. Równie obciążające są dla niej smog i inne zanieczyszczenia powietrza. Są one jedną z przyczyn stresu oksydacyjnego i powstawania lub zaostrzania zmian zapalnych. Cząsteczki te naruszają także delikatną strukturę mikrobiomu skóry i nadwyrężają jej płaszcz hydrolipidowy, czego skutkiem mogą być alergie i nadwrażliwość. Dlatego w DIAMOND LOOK nie mogło zabraknąć składnika o działaniu anti-pollution. Mowa tu o SEALIFTTM , czyli kompleksie dwóch alg czerwonych, który chroni cerę przed miejskimi zanieczyszczeniami.

Formuła anti-pollution w DIAMOND LOOK

W skład SEALIFTTM wchodzą algi: chondrus crispus (chrząstnica kędzierzawa) i gigantina stellata (gigantyna gwiaździsta). Pierwsza z nich wspiera dogłębne nawilżenie skóry i utrzymuje jej prawidłowe nawodnienie. Dodatkowo zagęszcza ją, przeciwdziałając nadmiernej wiotkości. Z kolei alga gigantina stellata dokładnie oczyszcza cerę, przywracając jej prawidłowe pH.

SEALIFTTM tworzy na powierzchni skóry liftingującą, hydrożelową siateczkę, która działa na kilku płaszczyznach:

  • Modeluje kontur twarzy i zapobiega utracie jędrności. Badania wykazały, że zastosowanie 5% SEALIFTTM (czyli stężenia, które znajduje się w DIAMOND LOOK) poprawiło napięcie skóry i zmniejszyło głębokość zmarszczek aż u 73% badanych.
  • Chroni cerę przed osadzaniem i wnikaniem zanieczyszczeń oraz powodowanym przez nie stresem oksydacyjnym.

Dodatkowo składnik ten usprawnia krążenie krwi i limfy w skórze, dzięki czemu skutecznie wspiera zachodzące w niej procesy detoksykacyjne.

Dogłębne nawilżenie na wielu poziomach

We PHLOV doskonale zdajemy sobie sprawę, że fundamentem pięknej i zdrowej skóry jest jej odpowiednie nawilżenie! Dlatego w składzie kremu DIAMOND LOOK umieściliśmy CRISTALHYAL®, czyli biomimetyczny, roślinny kwas hialuronowy.

CRISTALHYAL® – czym jest i jak działa

Składnik ten tworzy naturalny film, który ogranicza odparowywanie wody z naskórka i zabezpiecza go przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Dodatkowo potrafi zatrzymać 1000 razy więcej wody, niż sam waży, co przekłada się na długotrwałe nawilżenie skóry. Dzięki temu CRISTALHYAL® zapobiega nadmiernemu złuszczaniu się naskórka, niweluje jego szorstkość i przeciwdziała powstawaniu podrażnień. Skutecznie opóźnia także procesy starzenia, poprawiając sprężystość i napięcie skóry oraz niwelując widoczność istniejących zmarszczek.

Badania wykazały, że zastosowanie już 0,1 % CRISTALHYAL® na powierzchni skóry, powoduje wzrost jej nawilżenia aż o 133% w mniej, niż 8 godzin. Naukowcy sprawdzili także poziom nawilżenia w warstwie rogowej naskórka po upływie 24 i 48 godzin od użyciu wspomnianego składnika. W pierwszym przypadku było ono o 45% większe, niż przed aplikacją, w drugim jedynie nieznacznie zmalało i wynosiło 42%. By zagwarantować skórze najlepsze możliwe wsparcie, w DIAMOND LOOK użyliśmy aż 1% CRISTALHYAL®.

Nawilżenie prosto z natury

Fantastycznie nawilżające działanie CRISTALHYAL® uzupełniają:

  • Skwalan z trzciny cukrowej – czyli ultralekki, nieobciążający olejek o budowie bardzo zbliżonej do ludzkiego sebum. Skwalan bardzo ceniony ze względu na swoje działanie ochronne, nawilżające i wygładzające. Przyspiesza także regenerację skóry, pomagając uzupełnić ubytki w jej płaszczu hydrolipidowym i wspomagając transport substancji aktywnych do jej głębszych warstw.
  • Emolient z nasion ostropestu doskonale tolerowany przez skórę. Tworzy na jej powierzchni satynowy film, który przyjemnie ją zmiękcza i chroni przed utratą wilgoci.
  • Olej jojoba, który jest bogaty w witaminę E (będącą cennym antyoksydantem), fitosterole i kwasy tłuszczowe. Takie połączenie zapewnia wysoką i szybką wchłanialność, opóźnia procesy starzenia i dogłębnie nawilża skórę.

DIAMOND LOOK – idealny krem miejski

DIAMOND LOOK od PHLOV jest produktem, który wspomaga pielęgnację skóry narażonej na stres, zanieczyszczenia i zmęczenie związane z szybkim tempem życia. Nie tylko zapewnia skórze piękny, młody, zdrowy i pełen blasku wygląd, lecz także chroni ją przed niekorzystnym działaniem smogu i promieniowania UV. Zawarte w nim składniki są także skuteczną bronią w walce z wolnymi rodnikami i powodowanym przez nie stresem oksydacyjnym. Krem ten jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z podrażnieniami, alergiami, przebarwieniami i pozbawioną blasku cerą. DIAMOND LOOK sprawi, że ich skóra odzyska energię i będzie wyglądała wprost... olśniewająco!

Produkty powiązane

Udostępnij

Add a comment

 (with http://)