phlov

Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne?

W pogoni za życiem niekiedy zapominamy, że trwa ono w każdej chwili. W odpowiedzi na szybkie tempo, jakie sobie narzucamy, coraz więcej mówi się o znaczeniu holistycznego podejścia, zachowaniu harmonii z przyrodą, która ma Ci wiele do zaoferowania. Moc naturalnych kosmetyków tkwi w balansie pomiędzy składnikami a sposobem ich oddziaływania na skórę i ciało. Przekonaj się, jak wiele możesz zyskać stosując naturalne kosmetyki!

Czym są kosmetyki naturalne i co je wyróżnia?

Od kilku lat przybywa zwolenników eko życia. Jednak zdrowe odżywianie, aktywność i naturalna pielęgnacja to nie tylko światowe trendy. Stosowanie naturalnych kosmetyków do pielęgnacji to jeden z elementów życia zgodnie z naturą, który warto wprowadzić do swojej codzienności.

Czerpanie korzyści ze składników naturalnego pochodzenia możliwe jest dzięki ich ścisłej selekcji, opartej na wieloletnich badaniach. Kosmetyki naturalne nie są kombinacją przypadkowych elementów. Ich skład podlega ścisłym kontrolom i musi być zgodny z surowymi kryteriami. Istotny jest także sposób pozyskiwania składników. Nie dopuszcza się np. ich sterylizacji za pomocą naświetlania radioaktywnego. W najlepszych kosmetykach naturalnych odnajdziesz wyłącznie składniki pozyskiwane na drodze procesów, takich jak np. ekstrakcja, tłoczenie czy suszenie.

Co powinny zawierać kosmetyki naturalne, a czego w nich brak?

Preparaty naturalne od kosmetyków konwencjonalnych różnią się przede wszystkim składem. Produkty takie mogą zawierać składniki roślinne lub zwierzęce. W przypadku tych drugich mowa np. o wosku pszczelim, mleku czy śluzie ślimaka. Niedopuszczalne jest natomiast stosowanie składników pozyskiwany w sposób jakkolwiek krzywdzący zwierzęta.

Produkty takie nie powinny zawierać potencjalnie szkodliwych dodatków, takich jak np. sztuczne barwniki i substancje zapachowe, syntetyczne emulgatory, składniki ropopochodne, sztuczne tłuszcze i silikony, czy parabeny i inne chemiczne konserwanty. Zamiast nich wykorzystuje się ekstrakty, hydrolaty i wyciągi roślinne, czy naturalne substancje konserwujące. Kosmetyki całkowicie pozbawione konserwantów są narażone na rozwój mikroorganizmów (np. bakterii, grzybów). Ich namnażanie może doprowadzić do osłabienia działania składników aktywnych, ale zagraża również Tobie, dlatego dopuszczalne jest używanie wybranych konserwantów o wysokim bezpieczeństwie, głównie tych stosowanych także w produktach spożywczych.

Kosmetyki naturalne (eko) kontra bio i wege

Pamiętaj, że nie każdy kosmetyk naturalny jest jednocześnie organiczny czy wegański. Aby można nazwać kosmetyk ekologicznym, naturalne składniki muszą stanowić ok. 95 procent jego całościowego składu. Określenia ,,organic" czy też ,,bio" dedykowane są surowcom posiadającym odpowiedni certyfikat potwierdzający ich organiczną uprawę.

Zarówno kosmetyki naturalne i organiczne mogą zawierać elementy pochodzenia odzwierzęcego. Z kolei kosmetyki wegańskie nie zawierają produktów wymagających zaangażowania pracy zwierząt. Podsumowując, nie wszystkie kosmetyki organiczne i wegańskie są też naturalne, jak również nie wszystkie produkty naturalne są bio i wege.

Jeśli więc szukasz naturalnych produktów do pielęgnacji skóry twarzy i ciała, które będą możliwie najbardziej zgodne z naturą, wybieraj te, które są jednocześnie naturalne i wegańskie. Do wytwarzania kosmetyków PHLOV nie wykorzystujemy składników wymagających pracy zwierząt (takich jak wosk pszczeli, czy jedwab) - są całkowicie pozbawione dodatków odzwierzęcych. Wszystkie nasze produkty mają też w przeszło 98% naturalny skład.

Skład łagodny dla skóry

Wiesz już, czego nie powinny zawierać kosmetyki naturalne. Na pewno domyślasz się też, że brak chemicznych substancji ma sporo zalet. Faktycznie, wiele z nich ma szkodliwy wpływ na Twoją skórę. Obciążające, syntetyczne dodatki w najlepszym wypadku mogą być powodem zapychania porów, podrażnień i reakcji alergicznych. Jednak niektóre z nich, zwłaszcza dłużej stosowane niosą też potencjalne ryzyko dla zdrowia. Substancje toksyczne mogą wpływać na Twój układ hormonalny, a nawet wykazywać działanie rakotwórcze.

Z kolei przyjazne skórze składniki pochodzenia naturalnego zwykle są przez nią doskonale tolerowane, a tym samym:

 • nie zatykają porów,
 • nie przesuszają ani nie przetłuszczają skóry,
 • nie naruszają bariery lipidowej,
 • nie powodują zaczerwienienia,
 • jednym zdaniem: nie szkodzą!

Pamiętaj jednak, że reakcja skóry na każdy składnik, także wegański, jest sprawą bardzo indywidualną. Jeśli na któryś z nich jesteś uczulona, jego odszukanie w wybranym kosmetyku Phlov ułatwi Ci dokładne tłumaczenie składu INCI.

Moc naturalności

Stosowanie wyłącznie naturalnych składników nie tylko zmniejsza ryzyko podrażnień skóry czy negatywnego wpływu na zdrowie, ale stanowi także kosmetyczny zastrzyk energii. Niewielki stopień przetwarzania surowca roślinnego pozwala na zachowanie większego stężenia wartościowych składników odżywczych i bioaktywnych.

Selektywnie dobrane substancje pochodzenia roślinnego i mineralnego (np. glinki) wspierają fizjologiczne procesy zachodzące w skórze. Ich działanie opiera się na mobilizacji naturalnych procesów. Komponenty takie, odpowiednio dobrane do potrzeb i zastosowane we właściwych proporcjach dostosowują się do naturalnego rytmu Twojej skóry.

Kosmetyki eko normalizują funkcjonowanie skóry wspomagając ją na wiele sposobów:

 • chronią płaszcz wodno-lipidowy,
 • wzmacniają naturalne bariery ochronne,
 • zapobiegają przeznaskórkowej utracie wody,
 • nawilżają,
 • natłuszczają,
 • regulują pracę gruczołów łojowych,
 • redukują niedoskonałości i oznaki starzenia,
 • spowalniają procesy starzenia się skóry,
 • odżywiają,
 • koją,
 • regenerują,
 • upiększają.

Kosmetyki ekologiczne = wielowymiarowa pielęgnacja ciała

Gdy jakiś czas temu w stacjonarnych drogeriach, czy internetowych sklepach z kosmetykami pojawiły się produkty naturalne, były one skierowane do wąskiego grona odbiorców. Kategoria kosmetyków zgodnych z naturą kojarzyła się z wysoką ceną, wynikającą z wielu restrykcji związanych z ich wytwarzaniem. Od dawna jednak nie są to produkty niszowe.

Pielęgnacyjne właściwości naturalnych preparatów należą się każdemu, kto chce świadomie dbać o urodę i zdrowie. Obecnie do dyspozycji masz ofertę obejmującą szeroki wybór kosmetyków w atrakcyjnych cenach, przeznaczonych do wielozadaniowego wsparcia różnych partii ciała. Wśród nich znajdziesz m.in.:

 • mydła,
 • żele i pianki myjące,
 • środki do demakijażu,
 • toniki,
 • boostery,
 • kremy,
 • balsamy,
 • peelingi,
 • maski,
 • perfumy,
 • szampony,
 • odżywki,
 • oleje.

Kosmetyki przyjazne dla środowiska

Wybierając eko kosmetyki dbasz o swoją cerę, ciało i bezpieczeństwo także wspierając środowisko naturalne. Sposób uprawy i pozyskiwania surowców odbywa się bez użytku chemicznych środków ochrony roślin - szkodliwe substancje nie wnikają do surowca, ale też nie spływają do wód gruntowych. Ograniczenie użycia maszyn i ingerencji człowieka przekłada się na redukcję generowanych zanieczyszczeń środowiskowych.

Również opakowania kosmetyków naturalnych powstają z myślą o bezpieczeństwie planety, z surowców przeznaczonych do recyklingu.

Składniki aktywne odpowiadające potrzebom ciała

Naturalne produkty są delikatne dla skóry, ale powinny też mieć na nią pozytywny wpływ. Kosmetyki stosujemy w określonym celu, oczekując od nich widocznych rezultatów, i na takie możemy liczyć wybierając polskie i zagraniczne marki respektujące potrzeby natury. Jednak wybierając naturalne produkty do pielęgnacji twarzy i ciała szybko przekonasz się, że mają one pozytywny wpływ także na Twoje emocje.

Skóra to nasz największy organ, wbrew pozorom o bardzo skomplikowanej budowie - innej na każdym obszarze ciała, zarówno pod względem grubości, wrażliwości, czy potrzeb pielęgnacyjnych. Pełni ona funkcje ochronne i o każdym ,,problemie" informuje układ nerwowy. Troskliwa opieka, jaką możesz zapewnić swojej skórze stosując naturalne kosmetyki jest jednocześnie formą wsparcia całego organizmu. W naszym sklepie znajdziesz produkty, które ułatwią Ci codzienne, jak i okazjonalne wsparcie urody. Korzystaj z bogactwa natury i potraktuj ich stosowanie jako odprężający rytuał.

Dodaj komentarz

Musisz być zarejestrowany