Masaż twarzy kobido

Masaż twarzy kobido - lifting twarzy bez skalpela?

Coraz częściej doceniamy naturalne sposoby stymulacji skóry - różne formy masażu pozwalają rozluźnić napięte mięśnie, wzmocnić obszary osłabione, usprawnić przepływ limfy czy nawet poprawić owal twarzy! Do takich form wsparcia urody należy japoński masaż kobido - obecnie szczególnie popularna technika w wielu krajach. Chcesz zadbać o cerę i interesuje Cię sposób często określany jako niechirurgiczny lifting twarzy? Tutaj dowiesz się więcej na ten temat! 

Kobido w skrócie - czym jest ten rodzaj masażu?

Poprzez manualną stymulację skóry zapewniamy sobie relaks i wielopoziomowe wsparcie urody, o efektywności zależnej od wybranej techniki masażu. Masowanie tkanek dłońmi jest naturalną dawką energii i piękna dla całego organizmu, jednocześnie najprostszą, ponieważ poza dłońmi nie są potrzebne żadne akcesoria. Jednak pod względem stopnia trudności zabieg Kobido odbiega od innych form masażu. Jest to jedna z najstarszych i najtrudniejszych technik pobudzania skóry.

Kobido jest techniką, a raczej sztuką masażu, wywodzącą się z japońskiej tradycji. Według legendy został on opracowany przez dwóch wybitnych mistrzów ,,omma", czyli  profesjonalnego naciskania i pocierania ciała zgodnie ze ściśle określonym rytuałem. Faktycznie, masaż taki jest bardzo złożony. Polega na wykonywaniu przeszło stu ruchów o różnej sile nacisku i w odpowiednim tempie. Kobido składa się z kilku etapów, które muszą być wykonywane w odpowiedniej kolejności. Jest to jedna z najbardziej skomplikowanych, intensywnych i najskuteczniejszych form masażu. 

Wieki temu masaż taki dedykowany był wyłącznie rodzinie cesarskiej. Korzystały z niego kobiety, które pragnęły wiecznej młodości. Obecnie ta forma masowania twarzy i szyi dostępna jest dla każdego, komu zależy na naturalnym wsparciu urody.

Japoński masaż twarzy kobido a lifting - czy faktycznie tak działa?

Kobido pod względem efektów możliwych do osiągnięcia jest porównywany do zabiegów medycyny estetycznej, a nawet bywa określany jako naturalny lifting. Pod pojęciem liftingu rozumie się napięcie, zagęszczenie i uniesienie tkanek. Aby osiągnąć takie rezultaty, konieczne jest oddziaływanie na głębsze warstwy skóry właściwej, w której powstają włókna kolagenu i elastyny warunkujące jędrność, a także do powięzi SMAS i tkanki podskórnej stanowiącej m.in. podporę i pośrednik transportu składników odżywczych. 

Ponieważ masaż kobido jest złożony i intensywny, oddziałuje on nie tylko na powierzchnię skóry, jak to ma miejsce w przypadku większości innych form masażu, ale także na głębokie mięśnie twarzy. Ponadto odpowiednia manipulacja ruchów ma na celu zwiększenie przepływu Qi, czyli energii w tkankach poprzez stymulację zakończeń nerwowych. Tym samym kobido to japoński masaż, który odpowiednio wykonany rzeczywiście może dawać efekt liftingu. Oczywiście rezultatu takiego nie osiągniemy po jednej sesji, a jedynie dzięki systematyczności.

Na jakie efekty masażu kobido można liczyć?

Kobido jest jednym z najbardziej wszechstronnych zabiegów, co wynika z jego złożonej formy - naprzemiennych, łagodnych ruchów relaksacyjnych, uciskowych i pocierających. Możliwe jest uzyskanie poprawy wyglądu twarzy, szyi i dekoltu, ponieważ masaż ten:

 • Stymuluje - masowanie dłońmi i palcami wprowadza tkanki w ruch. W efekcie zostają one pobudzone do produkcji nowego kolagenu i elastyny, co przebudowuje, zagęszcza i odmładza. Docierając do głębokich warstw skóry i mięśni pobudzeniu ulegają także melanocyty produkujące pigment.  
 • Oczyszcza - kobido to jednocześnie drenaż limfatyczny, który usprawnia usuwanie toksyn i zastojów limfatycznych z organizmu. Pozwala to m.in. na redukcję obrzęków z różnych obszarów twarzy. 
 • Poprawia krążenie - masaż kobido pobudza układ krwionośny, co jest jednoznaczne z poprawą transportu tlenu i substancji odżywczych do wszystkich warstw tkanek. Wpływa to korzystnie także na koloryt cery.    
 • Relaksuje - kobido, pomimo wysokiej intensywności, pozwala się zrelaksować i odprężyć. W trakcie zabiegu terapeuta może rozluźnić napięte mięśnie, co zmniejsza skutki stresującego trybu życia. 
Lifting twarzy przy pomocy masażu

Jakie są podstawowe wskazania do masażu kobido? Komu polecany jest Czy są jakieś przeciwwskazania do masażu kobido?

Chociaż masaż kobido pozwala osiągnąć wiele korzystnych rezultatów, nie każdy może z niego skorzystać. Jako podstawowe przeciwwskazania wymienia się m.in.:

 • infekcje ogólnoustrojowe,
 • lokalne stany zapalne skóry,
 • przerwanie ciągłości tkanek - rany, skaleczenia,
 • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze. 

Jak wygląda masaż kobido w profesjonalnym gabinecie? Etapy japońskiego liftingu twarzy

Pierwszym krokiem masażu kobido jest określenie kondycji skóry. Masażysta wyklucza też ewentualne przeciwwskazania. Profesjonalny masaż kobido składa się z następujących etapów:

 • W pierwszej kolejności wykonywany jest dokładny demakijaż.
 • W drugim etapie masażu kobido specjalista rozpoczyna stymulację głębokich tkanek - mięśni i powięzi SMAS. Ruchy wykonywane są zdecydowanie, ale powoli. Celem tego kroku jest głęboki masaż relaksujący, który pozwala się odprężyć i przygotować tkanki do dalszych działań.
 • Kolejno przystępuje się do mocniejszych i szybszych ruchów. Ten etap polega na uciskaniu odpowiednich obszarów twarzy. Terapeuta rozciąga też skórę, faluje ją i może lekko szczypać. 
 • Następnie przystępuje się do drenażu limfatycznego. Wszelkie ruchy prowadzone są zgodnie z kierunkiem krążenia limfy. 
 • Kolejnym etapem jest lifting. Specjalista skupia się na skórze oraz mięśniach twarzy, wykonują intensywne, złożone ruchy. 
 • Na zakończenie wykonywana jest akupresura, czyli stymulacja konkretnych obszarów. Pozwala to na stymulację nerwów twarzy.

Czy można wykonać masaż kobido w domu? Alternatywne sposoby liftingu twarzy

Ten rodzaj masażu składa się z wielu etapów i skomplikowanych ruchów. Doświadczeni specjaliści poświęcają wiele miesięcy, a nawet lat na naukę, dlatego trudno przeprowadzić kobido samodzielnie. Wszelkie błędy mogą nie przynieść pożądanych rezultatów, a nawet zaszkodzić. Nie rezygnuj jednak z samodzielnych zabiegów. Domowy rytuał pielęgnacyjny warto urozmaicić innymi, łatwiejszymi do opanowania technikami. 

Doskonałą propozycją dla osób, które chcą zadbać o cerę, jest np. masująca PŁYTKA KWARCOWA GUA SHA, której użycie również daje wiele korzyści - m.in. pozwala rozluźnić mięśnie, wygładza powierzchnię twarzy, ułatwia wnikanie składników zawartych w stosowanych kosmetykach, poprawia przepływ krwi, zmniejsza oznaki starzenia i relaksuje. Do dyspozycji masz również różne rollery masujące, przeznaczone do stosowania głównie na twarzy, ale także na innych partiach ciała, np. masujący ROLLER KWARCOWY BEAUTY BUZZ.   

Jak często warto wykonywać masaż twarzy w domu lub w gabinecie?

Profesjonalny masaż trwa ok. godzinę. Najlepsze efekty uzyskuje się dzięki systematyczności. Najlepiej, jeśli plan zabiegowy masażu liftingującego twarzy ustalany jest indywidualnie. Zwykle jednak zaleca się, aby początkowo powtarzać masaż raz lub dwa razy w tygodniu. Po miesiącu warto wykonywać zabieg raz na tydzień, a w późniejszym czasie co 2-3 tygodnie w celu pogłębienia i utrzymania osiągniętych efektów. Jeśli decydujesz się wykonywać masaż kobido w domu, przestrzegaj podobnej systematyczności. Z kolei kilkuminutowy masaż za pomocą odpowiednich przyrządów możesz powtarzać nawet codziennie, np. podczas aplikacji ulubionych kosmetyków. 

BEAUTY BUZZ

Kwarcowy roller pulsacyjny

(3)
139,00 zł
 
139
produkt point /modules/pcodebonus/views/img/pkt.svg
Phlov Club
Dowiedz się więcej
 

Add a comment

 (with http://)