Pielęgnacja dodatkowa - ale niezbędna!

Choć znalezienie idealnej pielęgnacji może chwilę potrwać, kiedy już ją opanujemy - staramy się jej trzymać. Zapominamy wtedy jednak o czymś bardzo ważnym, a mianowicie o pielęgnacji dodatkowej. Jak o niej pamiętać, i co do niej wybrać?.

Czym jest pielęgnacja dodatkowa?

Oprócz tego, że codziennie oczyszczamy skórę, nawilżamy ją i chronimy przed czynnikami zewnętrznymi, czasem warto ją nieco bardziej dopieścić. Są bowiem czynności, których nie wykonujemy codziennie i przez to mogą nam umykać. Jedną z takich czynności jest na przykład peeling, który powinniśmy przeprowadzać mniej więcej raz w tygodniu (pamiętajcie - częściej przy grubszej skórze, ale czasem nieco rzadziej przy delikatnej, trądzikowej i suchej). Kolejną jest maseczka, która również powinna mieć swój dzień, ale też nie powinien on przypadać za często. Co więc wybrać?

Duet pielęgnacji dodatkowej - peeling

Jak pisaliśmy - peeling jest ważnym elementem pielęgnacji. Pozwala nam pozbyć się nadmiaru martwego naskórka, tym samym przywracając skórze blask, miękkość i piękny koloryt. Najlepsze działanie da nam połączenie złuszczania mechanicznego, czyli drobinkami, z aktywnym działaniem kwasów owocowych AHA. Znajdziecie je w 10-minutowej terapii złuszczającej SKIN-EXPOSED. Zawarte w nim drobinki bambusa i żurawiny to pierwszy krok peelingu, a efektu dopełniają naturalne i organiczne kwasy AHA. To wielopoziomowa, naturalna odnowa skóry, która pomoże ją zmiękczyć, uelastycznić, odmłodzić i wygładzić.

Jak stosować? SKIN-EXPOSED jest banalnie prosty w użyciu. Najpierw nałóż go na oczyszczoną i osuszoną skórę, omijając okolice oczu i ust. Następnie możesz wykonać delikatny masaż twarzy - ale jeśli masz wrażliwą, naczynkową skórę, spokojnie możesz pominąć ten krok. Pozostaw na 10 minut na skórze, a po upływie tego czasu zmyj ciepłą wodą.

Drugi element duetu - maska

Ponieważ maseczka to uderzeniowa, skoncentrowana dawka składników aktywnych, nie ma potrzeby używania jej na co dzień, wystarczy bowiem zastosować ją 2-3 razy w tygodniu. My polecamy - jako znakomite uzupełnienie dla SKIN-EXPOSED - błyskawicznie upiększającą maskę PUMP UP THE BEAUTY. Znajdziecie w niej m.in. czystą kurkuminę, która znakomicie odżywia skórę, poprawia jej koloryt i rozświetla ją, ale także składniki, które odmładzają, działają przeciwzmarszczkowo, liftingująco, a także takie, które wspierają procesy detoksykacji skóry i podnoszą jej odporność na wszechobecny stres cywilizacyjny.

Jak stosować? Po oczyszczeniu i osuszeniu skóry nałóż PUMP UP THE BEAUTY na skórę twarzy, szyi i dekoltu. Wykonaj delikatny masaż, kierując się od szyi ku górze. Pozostaw maskę na 15-20 minut, a następnie zmyj ją ciepłą wodą.

Jak nie zapomnieć o pielęgnacji dodatkowej?

Połącz dodatkową pielęgnację z innymi czynnościami - to pomoże Ci zbudować rytuał i pozwoli Ci na chwilę relaksu. Jak to zrobić? To proste! Oto kilka przykładów:

Połącz użycie SKIN-EXPOSED z pielęgnacją roślin. Jeśli masz ich w domu kilka, podlanie i obejrzenie każdej powinno zająć ci właśnie około 10 minut - a obcowanie z naturą to dodatkowy zastrzyk energii i chwila relaksu!

Po nałożeniu PUMP UP THE BEAUTY możesz zrobić sobie manicure - masz 15-20 minut, więc bez pośpiechu możesz zadbać o paznokcie, a po zmyciu maski pomalować je na ulubiony kolor

Weekendowe śniadanie to też świetny czas, aby zrobić maseczkę - możesz zjeść bez pośpiechu, a po wypiciu kawy czy herbaty spokojnie zmyć maskę 10 minut ze SKIN-EXPOSED to może być też świetny moment, żeby w spokoju wykonać krótką lekcję języka obcego w aplikacji. Połącz przyjemne z pożytecznym!

Wierzymy, że podtrzymanie i utrwalenie rzadziej wykonywanych rytuałów pielęgnacyjnych jest o wiele łatwiejsze, kiedy wraz z nimi wykonujesz jakąś inną przyjemną czynność. W mgnieniu oka wejdzie Ci w nawyk robienie obu jednocześnie - a Twoja skóra będzie Ci za to bardzo wdzięczna!

Add a comment

 (with http://)