Szczotkowanie ciała na sucho – skuteczny sposób na rozstępy

Szczotkowanie ciała na sucho – skuteczny sposób na rozstępy

Opublikowany : - Kategorie : Nowości od Phlov

Poprawia krążenie krwi, redukuje cellulit, a przede wszystkim pomaga przeciwdziałać rozstępom – szczotkowanie ciała na sucho to zabieg, który zdecydowanie warto uwzględnić w swoim rytuale pielęgnacyjnym. Sprawdź, jakie jeszcze korzyści może przynieść Twojej skórze!

Czym jest szczotkowanie ciała na sucho

Zabieg ten to nic innego, jak naturalny masaż wykonywany przy użyciu szczotki o odpowiednio twardym i najlepiej naturalnym włosiu. To niezwykle skuteczny, tani i łatwy do wykonania zabieg, który bez problemów możesz zastosować w zaciszu własnej łazienki. Z pewnością wzbogaci Twój rytuał domowego SPA!

Zalety szczotkowania ciała na sucho

Gwarantujemy, że Twoja skóra pokocha szczotkowanie na sucho. Nie wierzysz? Mamy kilka solidnych argumentów, które powinny Cię przekonać!

Przeciwdziałanie rozstępom

Szczotkowanie ciała na sucho to fantastyczny sposób na naturalne ujędrnienie skóry. Dzięki temu staje się ona bardziej elastyczna i mniej podatna na nadmierne rozciąganie, a co za tym idzie – powstawanie rozstępów. Dotyczy to przede wszystkim obszarów najbardziej na nie narażonych, czyli brzucha, ud, ramion, pleców, piersi i pośladków.

Pobudzanie krążenia krwi

Im bardziej energiczne szczotkowanie, tym intensywniej krew krąży w Twoim ciele – także w skórze. W ten sposób otrzymuje ona więcej tlenu i wartościowych składników odżywczych, które wzmacniają jej strukturę i tym samym przeciwdziałają powstawaniu rozstępów.

Wygładzanie skóry

Opisywany zabieg pełni funkcję naturalnego peelingu. Dzięki temu pozwala skutecznie uporać się z obumarłym i zrogowaciałym naskórkiem. To także fantastyczny sposób na pozbycie się cellulitu. Dzięki szczotkowaniu na sucho skóra odzyskuje blask, niezwykłą gładkość i promienny wygląd.

Detoks organizmu

Masaż przy użyciu szczotki pobudza do pracy układ limfatyczny. To ważne, bo sprawnie krążąca limfa odpowiada za skuteczniejsze usuwanie zbędnych produktów przemiany materii i tym samym wspomaga skuteczną detoksykację organizmu.

Przygotowuje skórę na kolejne etapy pielęgnacji

Oczyszczona i rozgrzana skóra lepiej i bardziej efektywnie wchłania dobroczynne substancje zawarte w kosmetykach. Dzięki temu mają one szansę głębiej wniknąć w jej strukturę i skuteczniej działać.

Jak wykonywać szczotkowanie na sucho

Przed przystąpieniem do szczotkowania zarezerwuj sobie 10–15 minut tylko dla siebie. Na początku, z racji intensywnie złuszczającego się naskórka, zabieg ten najlepiej wykonywać w wannie lub pod prysznicem.

Krok #1

Masaż rozpocznij od stóp, wykonując długie ruchy od palców w kierunku pięt (szczotkując podeszwę) lub kostek (gdy masujesz grzbiet stopy). Pamiętaj, by dostosować siłę nacisku do swoich osobistych preferencji i wrażliwości skóry na danym obszarze. Jeśli masz łaskotki, możesz spróbować mocniej przyciskać szczotkę do skóry.

Krok#2

Przejdź do szczotkowania nóg, wykonując długie, posuwiste ruchy w kierunku serca. Takie działanie pomoże usprawnić przepływ limfy w ciele.

Krok #3

Teraz nadeszła pora na masaż brzucha. Temu obszarowi najlepiej służą delikatne, okrężne ruchy zgodne z kierunkiem wskazówek zegara.

Krok #4

Po brzuchu przyszła kolej na klatkę piersiową. Szczotkuj ją okrężnymi ruchami, omijając wrażliwe okolice sutków.

Krok #5

Do masażu pleców będziesz potrzebować szczotki z wygodnym, nieco dłuższym uchwytem. W tym przypadku wskazane są długie ruchy szczotki – od pośladków w kierunku szyi.

Krok #6

Przenieś swoją uwagę na ręce, masując je długimi, posuwistymi ruchami od palców po ramiona.

Krok #7

Po szczotkowaniu ciała na sucho Twoja skóra jest oczyszczona i gotowa na kolejne etapy pielęgnacji. We wzmocnieniu efektów tego zabiegu pomogą Ci kosmetyki z linii ACTIVE od PHLOV. Dzięki zawartości innowacyjnych i naturalnych składników aktywnych, produkty te pielęgnują, ujędrniają i odżywiają skórę z rozstępami oraz narażoną na nadmierne rozciąganie.

Dla najlepszych efektów, szczotkowanie ciała na sucho stosuj codziennie – najlepiej rano, by zapewnić sobie naturalny zastrzyk energii.

Jak wybrać odpowiednią szczotkę do masażu ciała

Wybranie odpowiedniej szczotki do masażu jest ogromnie istotne dla jego efektywności i Twojego komfortu. Najlepiej do tego nadają się produkty wykonane z naturalnych materiałów. My rekomendujemy te z drewnianym uchwytem (koniecznie z paskiem) i z roślinnym włosiem pochodzącym np. z tampico. To naturalne włókno wytwarzane z agawy, które świetnie sprawdza się podczas szczotkowania na sucho. Wszystkie te zalety łączy w sobie szczotka BRUSHING QUEEN, którą znajdziesz na www.phlov.com. Jej wygodny kształt i najwyższej jakości materiały użyte do produkcji gwarantują, że masaż będzie nie tylko skuteczny, lecz także bardzo przyjemny.

Złap swój moment i oddaj się relaksowi

Szczotkowanie ciała na sucho wpływa nie tylko na świetny wygląd skóry, lecz także na… nasze samopoczucie! To fantastyczny sposób na relaks i odprężenie. Potraktuj tych kilka minut, jako czas tylko dla siebie, w którym możesz skupić się wyłącznie swoich potrzebach. Koniecznie daj nam znać, jak opisywany zabieg sprawdza się w Twoim rytuale pielęgnacyjnym!

Udostępnij

Add a comment

 (with http://)