Należy też pamiętać, że są pewne przeciwwskazania do tego typu pielęgnacji skóry. Peelingu twarzy i ciała powinny unikać osoby zmagające się z infekcją, szczególnie skórną, w tym np. opryszczką czy zmianami grzybiczymi. Silne podrażnienie także wyklucza głębokie złuszczanie naskórka, ponieważ mogłoby to tylko zaostrzyć problem lub nawet wywołać rany (ich obecność także powinna wstrzymać działania w tym zakresie). Przeciwwskazaniem jest również świeża opalenizna, depilacja czy inne zabiegi kosmetyczne. Po ich wykonaniu najlepiej odczekać nawet 2-4 tygodnie, zanim postanowi się złuszczyć naskórek (czy to skóry twarzy, czy na każdym innym obszarze ciała).
Co więcej, jeżeli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości w zakresie tego, jak należy złuszczać naskórek, warto skorzystać ze wsparcia specjalistów. Dermatolog lub kosmetolog doradzi, jak w danym przypadku najlepiej i najbezpieczniej można pozbyć się martwego naskórka. Może też przekazać inne wskazówki dotyczące codziennej pielęgnacji skóry twarzy i ciała oraz podpowie, po jakie składniki aktywne warto sięgnąć.
Dobrze podejść do całego procesu świadomie, ponieważ peeling (jeśli jest dobrze przeprowadzony) znakomicie wpływa na wygląd skóry. Staje się ona promienna, odżywiona i gładka – czyli taka, o jakiej marzy każdy z nas!