jak zmniejszyć zmarszczki marionetki

Zmarszczki marionetki – skuteczne sposoby zmniejszenia ich widoczności

Wygląd twarzy zmienia się z wiekiem. W wyniku procesu starzenia u osób z dojrzałą cerą zaczynają pojawiać się pionowe, poziome i skośne linie, które nazywamy zmarszczkami. Mogą mieć one większą lub mniejszą głębokość i występować na różnych obszarach twarzy oraz innych części ciała. Jak wyglądają bruzdy marionetki? Czy można skutecznie pozbyć się ich ze swojej twarzy? Jak podchodzić do codziennej pielęgnacji, jeżeli takie zmarszczki zaczynają się już pojawiać? Aby się tego dowiedzieć, przeczytaj poniższy artykuł.

Czym są zmarszczki marionetki?

Zmarszczki marionetki, nazywane też liniami lub bruzdami marionetki albo zmarszczkami smutku, to specyficzny rodzaj zmarszczek mimicznych. Pojawiają się one po obu stronach brody, biegnąc pionowo od kącików ust w dół, do linii podbródka. Szczególnie wyraźnie uwidaczniają się podczas korzystania z mimiki twarzy, np. marszczenia ust.

Nazwa tego rodzaju zmarszczek pochodzi od drewnianej marionetki z ruchomą żuchwą. U tego typu zabawek również możemy zaobserwować pionowe linie biegnące od linii warg do brody. W przypadku lalki jest to normalny element jej konstrukcji, który jest niezbędny, aby spełniała ona swoją rolę. U człowieka takie bruzdy sprawiają, że twarz wygląda na smutną i starszą niż w rzeczywistości. 

Przyczyny powstawania zmarszczek marionetkowych

Linie marionetki najczęściej powstają w wyniku starzenia się skóry. Wraz z wiekiem produkcja kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za elastyczność tkanek, zmniejsza się. Ponadto utrata tłuszczu i objętości w takich obszarach twarzy, jak policzki, również może przyczyniać się do opadania skóry i powstawania nieestetycznych bruzd oraz zwiotczeń.

Linie marionetkowe mogą również być wynikiem innych czynników, niż sam proces starzenia. Należą do nich m.in. nadmierne napinanie mięśni twarzy, długotrwałe palenie tytoniu, ekspozycja na słońce bez ochrony, brak odpowiedniej pielęgnacji, utrata wagi i genetyka. Na pojawienie się tego rodzaju zmarszczek szczególnie narażone są osoby o nisko ułożonej kości jarzmowej oraz niezbyt wyraźnie zarysowanych kościach policzkowych.

Sposoby usuwania zmarszczek marionetkowych – codzienna pielęgnacja

Regularna, dobrze dobrana pielęgnacja skóry pomaga w utrzymywaniu jej zdrowego wyglądu. Opóźnia też proces starzenia się tkanek, dzięki czemu bruzdy tworzą się wolniej i są mniej wyraziste. W celu spłycenia zmarszczek wokół ust używaj nawilżających kremów i serów, które wspomagają regenerację skóry i podnoszą jej elastyczność. Zwróć uwagę, aby produkty, które stosujesz, zawierały takie składniki, jak kwas hialuronowy, ceramidy, witamina E i inne antyoksydanty. Postaw na preparaty o działaniu anti-age, a także naturalne kosmetyki do twarzy, które nie zawierają substancji silnie drażniących czy uczulających, dzięki czemu są łagodne dla skóry.

Jeżeli masz cerę dojrzałą, dobrym wyborem dla Ciebie będą specjalistyczne sera i kremy przeciwzmarszczkowe, które zawierają składniki aktywne, takie jak retinol, peptydy, witamina C czy koenzym Q10. Stymulują one produkcję kolagenu w głębokich warstwach skóry i nadają twarzy bardziej młodzieńczy wygląd. Doskonałą propozycją dla Ciebie będzie tu Kisses from the Moon odmładzająca maska na noc.

Nie zapominaj też o fotoprotekcji. Promieniowanie UV jest jednym z czynników najbardziej przyspieszających degradację tkanek. Niezależnie od pory roku i aktualnej pogody stosuj kremy z filtrem ochronnym, takie jak Sun Flow serum do twarzy SPF 50. Dzięki temu unikniesz wielu negatywnych konsekwencji nadmiernej ekspozycji na słońce.

kosmetyki odmładzające do twarzy

MASKA DETOKSYKUJĄCA

Maska z zieloną glinką

MASKA ANTYSTRESOWA

Maska z różową glinką

MASKA WYGŁDZAJĄCA

Maska z fioletową glinką

Inne sposoby usuwania zmarszczek marionetkowych

Trwałe usunięcie linii marionetki możesz osiągnąć w gabinetach kosmetologicznych i medycznych. Do popularnych, lecz dość inwazyjnych zabiegów należą m.in. lifting tradycyjny oraz wprowadzenie pod skórę nici liftingujących. Wymagają one zastosowania znieczulenia miejscowego, jednak rekonwalescencja po nich jest zwykle krótka i bezbolesna. Wiele osób decyduje się również na wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w postaci bezpiecznego wypełniacza. Zabieg tego typu przeprowadza lekarz medycyny estetycznej przy pomocy cienkiej igły. Iniekcja wykonywana jest w bezpośredniej okolicy bruzd i ma na celu dodanie objętości tkankom. W ten sposób uzyskiwane jest wygładzenie skóry, które utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Po wchłonięciu się kwasu hialuronowego zmarszczki można wypełnić ponownie.

Jeżeli profesjonalne metody są dla Ciebie zbyt inwazyjne, a jednocześnie chcesz pozbyć się zmarszczek grawitacyjnych i mimicznych, pomocne mogą okazać się ćwiczenia twarzy. Oto kilka propozycji takich ćwiczeń:

  1. Nadmuchaj policzki powietrzem, trzymając usta zamknięte. Przenoś powietrze z jednej policzka do drugiego, wykonując ruchy podobne do pompowania. Wykonaj kilka powtórzeń na każdą stronę.
  2. Otwórz usta szeroko, odsłaniając zęby. Napnij mięśnie brody i ułóż usta wzdłuż linii dziąseł, unosząc kąciki warg do góry. Wykonaj kilka powtórzeń.
  3. Wykonaj delikatny masaż twarzy przy użyciu łagodnego olejku lub tłustego kremu. Nałóż niewielką ilość produktu na palce i wmasuj go w twarz okrężnymi ruchami. Skup się na obszarze, na którym widzisz najwięcej linii marionetki. Wykonuj masaż codziennie przez kilka minut, aby pobudzić krążenie krwi i rozluźnić mięśnie mimiczne.

Tzw. joga twarzy może bardzo pomóc w zapobieganiu powstawania zmarszczek oraz w ich korygowaniu, bez zaburzania naturalnych rysów twarzy.

KREM ODMŁADZAJĄCY

Intensywnie Odmładzający Krem Na Dzień

(53)
199,00 zł
 
199
produkt point /modules/pcodebonus/views/img/pkt.svg
Phlov Club
Dowiedz się więcej
55 ml (361,82 zł / 100 ml)
KISSES FROM THE MOON

Odmładzająca maska na noc

(146)
189,00 zł
 
189
produkt point /modules/pcodebonus/views/img/pkt.svg
Phlov Club
Dowiedz się więcej
55 ml (343,64 zł / 100 ml)
ELIKSIR ODMŁADZAJĄCY

Odmładzający eliksir hialuronowy do twarzy

(64)
159,00 zł
 
159
produkt point /modules/pcodebonus/views/img/pkt.svg
Phlov Club
Dowiedz się więcej
30 ml (530,00 zł / 100 ml)
SUNFLOW Serum SPF 30

Odmładzające serum do twarzy

(39)
149,00 zł
 
149
produkt point /modules/pcodebonus/views/img/pkt.svg
Phlov Club
Dowiedz się więcej
30 ml (496,67 zł / 100 ml)
SUNFLOW Serum SPF 50

Odmładzające serum do twarzy

(51)
169,00 zł
 
169
produkt point /modules/pcodebonus/views/img/pkt.svg
Phlov Club
Dowiedz się więcej
30 ml (563,33 zł / 100 ml)

Add a comment

 (with http://)