Jak zmniejszyć widoczność zmarszczek palacza

Zmarszczki palacza - jak zmniejszyć ich widoczność?

Zmarszczki palacza, wbrew swojej nazwie, mogą pojawić się u każdego z nas, nie tylko u osób palących papierosy. Najprostszą, a jednocześnie najskuteczniejszą metodą walki z nimi jest profilaktyka. Jeśli jednak ten problem estetyczny wystąpił już u ciebie i chcesz się go pozbyć, masz do wyboru kilka opcji. Możesz spróbować wygładzić zmarszczki palacza za pomocą odpowiednich kosmetyków, masażu twarzy lub zabiegów estetycznych, np. z użyciem lasera lub wypełniacza, np. kwasu hialuronowego. Dowiedz się, czym charakteryzuje się ten typ zmarszczek i sprawdź, jak z nim walczyć.

Czym są zmarszczki palacza?

Zmarszczki palacza pojawiają się na skórze wokół ust, przede wszystkim nad górną, w mniejszym stopniu dolną wargą. Ułożone są one pionowo, przez co mogą nieco przypominać kod kreskowy. Jest to typ zmarszczek mimicznych, to znaczy takich, które powstają na skutek naturalnych ruchów mięśni twarzy. Wbrew swojej nazwie, mogą one pojawić się u każdego, nie tylko osoby palącej papierosy. Pogłębiają się one wraz z wiekiem oraz pod wpływem wielu czynników zewnętrznych, np. promieniowania UV. Mogą one pojawić się już ok. 25 roku życia.

Jak powstają i skąd się biorą zmarszczki palacza?

Powstawanie zmarszczek palacza nie jest bezpośrednio związane z wiekiem. Są one typem zmarszczek mimicznych, dlatego niekiedy zaczynają być widoczne w młodym wieku, nawet w trzeciej dekadzie życia. Powstają na skutek pracy mięśnia okrężnego ust, w tym robienia tzw. „dziubka”. Ruch ten jest częsty u osób palących papierosy, a także często żujących gumę, pijących prosto z butelki lub przez słomkę, a także muzyków grających na instrumentach dętych, takich jak trąbka czy saksofon. Przyczyną powstawania zmarszczek nad górną wargę może być także pozowanie do zdjęć ze wspomnianym „dziubkiem”. Problem może pogłębiać się wraz z wiekiem i postępującymi procesami starzenia się skóry. Mniejsza ilość kolagenu i elastyny powoduje ścieńczenie tkanek, ich mniejszą elastyczność i zdolność do regeneracji, stąd wszelkie bruzdy mogą stawać się głębsze i bardziej widoczne. Osłabienie włókien kolagenowych postępuje także na skutek palenia wyrobów nikotynowych. Niewielkie zmarszczki mogą też nabierać wyrazistości przez promieniowanie UV, skraje warunki atmosferyczne (mróz czy wiatr) oraz nieodpowiednią pielęgnację. Zmarszczki palacza są problemem estetycznym, postarzają wygląd twarzy i nadają jej surowy wygląd. Dlatego istotna jest zarówno ich profilaktyka, jak i wdrożenie skutecznych sposobów likwidacji zmarszczek, gdy te już się pojawią. Pamiętaj, że zmarszczki palacza pojawiają się dość wcześnie, dlatego postaraj się dostarczać swojej skórze odpowiedniej ilości witamin i minerałów od młodych lat. Ważne jest odżywienie zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Jeśli już widzisz zmiany na skórze okolic ust, możesz sięgnąć np. po Hialuronowy eliksir odmładzający z dwoma innowacyjnymi peptydami, który pobudzi regenerację tkanki i zapewni jej ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Czy da się zlikwidować zmarszczki palacza?

Skuteczne zabiegi na zmarszczki palacza są możliwe przede wszystkim wtedy, gdy problem nie jest jeszcze bardzo zaawansowany. Odpowiednią pielęgnację warto rozpocząć profilaktycznie jak najwcześniej, maksymalnie od razu po pojawieniu się zmarszczek. Wtedy możliwe jest jeszcze wyraźne spowolnienie postępowania problemu domowymi sposobami, a nawet wygładzenie skóry do stanu sprzed powstania pionowych bruzd. Jeśli zmiany są już bardziej zaawansowane, możesz próbować znaleźć ratunek w gabinecie kosmetologa albo klinice medycyny estetycznej. Zabiegi usuwania zmarszczek nie zawsze są inwazyjne i to właśnie po te delikatniejsze powinno się sięgać w pierwszej kolejności. Pamiętaj też, że choć po zabiegu skóra może wyglądać znacznie lepiej, to od ciebie zależy, jak długo utrzyma się efekt. Unikaj ekspozycji na słońce, stosuj odpowiednie kosmetyki i zdrową dietę, a będziesz cieszyć się gładką skórą przez dłuższy czas.

Usuwanie zmarszczek wokół ust domowymi sposobami

Niekiedy sugeruje się, że ograniczenie mimiki jest najlepszym sposobem na zmarszczki. Być może to właśnie temu przekonaniu swoją popularność zawdzięcza toksyna botulinowa. W rzeczywistości jednak, chociaż rzeczywiście pomogłoby to w walce ze zmarszczkami palacza, taka porada wydaje się absurdalna. Znacznie lepszym wyborem będzie sięgnięcie po odpowiednie kosmetyki oraz wprowadzenie kilku nawyków i rytuałów. Z pewnością warto stosować kremy, sera i maski głęboko nawilżające i odżywiające tkanki. Mogą zawierać witaminy, np. odmładzające A i E oraz rozjaśniającą C - dodatkowo każda z tych substancji jest silnym antyoksydantem. Dobrym wyborem będą też produkty z zawartością olejków oraz humektantów, np. aloesu, który poprawia sprężystość i elastyczność skóry. Starannie dobierz również produkty oczyszczające. Preparat do mycia twarzy nie może przesuszać skóry, a jednocześnie powinien bardzo dokładnie usuwać zanieczyszczenia. Aby zachować jędrność cery i pomóc głębiej wniknąć substancjom aktywnym, stosuj peeling 1-2 w tygodniu lub nieco rzadziej, jeśli masz skórę wrażliwą. Nie bez znaczenia dla likwidacji zmarszczek palacza jest też właściwa dieta oraz odstawienie lub przynajmniej ograniczenie używek, zwłaszcza nikotyny.

Eliksir odmładzający do twarzy

Eliksir odmładzający

Odmładzający eliksir hialuronowy do twarzy

Masaż twarzy na zmarszczki palacza

Poza dobrymi kosmetykami i dietą, na wygładzenie pionowych zmarszczek palacza wpłynąć mogą również domowe masaże twarzy. W tym celu warto wykorzystać specjalny masażer. W przypadku zmarszczek palacza, znajdujących się na delikatny, trudno dostępnych obszarze, dobrym wyborem może być Roller masujący z diamentowym szlifem Diamond Roll. Możesz nim wykonać masaż twarzy, szyi i dekoltu. Na okolicy ust wystarczy wykonywać delikatne, koliste ruchy. Dla jeszcze lepszego rezultatu najlepiej jest schłodzić przyrząd w lodówce, a przed rozpoczęciem zabiegu nałożyć na twarz specjalny, odżywczy olejek. Możesz też wykorzystać klasyczny roller z drugą, mniejszą końcówką lub płytkę masującą Gua Sha. Dodatkowo pomocne będzie wklepywanie kosmetyków w tę okolicę. Dość często obok masażu twarzy jako sposób na wygładzanie zmarszczek palacza wymienia się również pewne ćwiczenia, podobne do jogi twarzy. Do najczęściej polecanych zalicza się wypychanie warg językiem od środka, kręcąc nim kółka, a także wyraźne mówienie kolejno samogłosek „A-E-I-O-U”.

Redukcja zmarszczek palacza - wypełnianie kwasem hialuronowym

Jeśli wygładzanie zmarszczek na twarzy domowymi sposobami nie powiodło się, możesz zastanowić się nad zabiegami estetycznymi. Jednym z nich jest wypełnianie bruzd w okolicy ust kwasem hialuronowym. Sam zabieg jest dość krótki, trwa ok. 15-20 minut i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Polega na iniekcyjnym podaniu żelu na bazie kwasu hialuronowego. Taki sposób wypełniania zmarszczek powinien dać efekty na co najmniej kilka miesięcy. Po tym czasie procedurę można powtórzyć.

Zabiegi na zmarszczki palacza - laseroterapia

Kolejnym sposobem na wygładzenie obszaru wokół ust są zabiegi laserowe. Zwykle są one bardzo krótkie i nie trwają one więcej niż 10 minut, najczęściej konieczne jest jednak ich kilkakrotne powtórzenie. Procedury laserowego usuwania zmarszczek polegają na kontrolowanym, precyzyjnym uszkadzaniu tkanek, które w ten sposób zmuszane są do samoistnej regeneracji. Jeśli zdecydujesz się na tę metodę, musisz liczyć się z okresem, w którym na twojej twarzy widoczne będą zaczerwienienia i strupki. Lasera nie wolno także stosować u osób, które stosują preparaty z witaminą A, w tym bardzo popularne przeciwzmarszczkowe kremy z retinolem.

Czy botoks jest odpowiedni na pionowe zmarszczki wokół ust?

Kiedy myślimy o zabiegach medycyny estetycznej odpowiednich na duże i drobne zmarszczki, często do głowy przychodzi nam właśnie botoks. Preparat ten, a właściwie użyta do jego przygotowania toksyna botulinowa, tymczasowo paraliżuje mięśnie, przez co nie tylko wygładza skórę, lecz także nie pozwala na pojawianie się nowych bruzd. Zabieg trwa maksymalnie kilkanaście minut, a preparat zaczyna działać po maksymalnie kilkunastu dniach. Po pierwszym wykonaniu procedury z toksyną botulinową efekt utrzymuje się przez kilka miesięcy. Wydłuża się on po każdej kolejnej terapii. Zabieg najczęściej nie wymaga powtórzeń. Warto jednak pamiętać, że może on nieco zubożyć naszą mimikę.

Pozostałe metody usuwania zmarszczek palacza

Do polecanych zabiegów na zmarszczki palacza z pewnością można zaliczyć profesjonalne masaże twarzy. Przyjemne, bezinwazyjne, a jednocześnie skuteczne, oczywiście najbardziej przy drobnych zmarszczkach. Jeśli szukasz intensywniejszego efektu, możesz też zdecydować się na mezoterapię igłową. Polega ona na podawaniu koktajlu odżywczego bezpośrednio do skóry metodą iniekcyjną. Pokrewną metodą jest też mezoterapia mikroigłowa, polegająca na nakłuwaniu skóry mnóstwem niewielkich igiełek, co pobudza tkankę do regeneracji, w tym tworzenia nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Dobre efekty może przynieść też termolifting, np. RF, ultradźwiękowy czy z wykorzystaniem podczerwieni. Pamiętaj jednak, że najskuteczniejszy sposób na zmarszczki to profilaktyka. Jest ona ważna również po wykonaniu zabiegów. Ich efekty nie będą widoczne przez długi czas, jeśli zaniedbasz codzienną pielęgnację i zdrowy tryb życia.

ELIKSIR ODMŁADZAJĄCY

Odmładzający eliksir hialuronowy do twarzy

(55)
159,00 zł
 
159
produkt point /modules/pcodebonus/views/img/pkt.svg
Phlov Club
Dowiedz się więcej
30 ml (530,00 zł / 100 ml)
KREM ODMŁADZAJĄCY

Intensywnie Odmładzający Krem Na Dzień

(46)
199,00 zł
 
199
produkt point /modules/pcodebonus/views/img/pkt.svg
Phlov Club
Dowiedz się więcej
55 ml (361,82 zł / 100 ml)
KISSES FROM THE MOON

Odmładzająca maska na noc

(129)
189,00 zł
 
189
produkt point /modules/pcodebonus/views/img/pkt.svg
Phlov Club
Dowiedz się więcej
55 ml (343,64 zł / 100 ml)
  • -15%
  • Pakiet
LINIA ODMŁADZAJĄCA

kompleksowa pielęgnacja anti-age

 
430,95 zł
507,00 zł
-15%
430
produkt point /modules/pcodebonus/views/img/pkt.svg
Phlov Club
Dowiedz się więcej
 

Add a comment

 (with http://)