wiosenna pielęgnacja

ZMIANA PIELĘGNACJI Z ZIMOWEJ NA WIOSENNĄ

Jak zima wpłynęła na stan Twojej skóry?

Długotrwałe oddziaływanie niskiej temperatury, wiatr i suche powietrze w pomieszczeniach mogą prowadzić do nadmiernego wysuszenia skóry oraz jej podrażnień. Częsta ekspozycja na zimno może również osłabić płaszcz hydrolipidowy, co z kolei prowadzi do większej podatności na działanie czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczenia czy promieniowanie UV. Brak słońca i krótki czas ekspozycji na jego promienie powoduje w naszej szerokości geograficznej powszechne niedobory witaminy D, które utrudniają skórze walkę ze stanami zapalnymi oraz powodują jej przesuszenie.

Potrzeby skóry po zimie

Skóra z radością żegna się z sezonem jesienno-zimowym i potrzebuje szczególnej troski i stymulacji. Gdy już nie dokucza jej suche powietrze i ogrzewanie, można skupić się na uaktywnieniu jej do działania. Ważne jest przywrócenie odpowiedniego nawilżenia oraz wzmocnienie barierowych funkcji ochronnych dzięki kremowym maskom, dobranym odpowiednio do rodzaju skóry. Warto w tym czasie wyposażyć się również w kosmetyki złuszczające o niskim stężeniu kwasów owocowych i polihydroksykwasów, by przyspieszyć procesy odnowy naskórka. Dzięki żelowi z technologią mikropiany oraz esencji mikrozłuszczającej skóra będzie doskonale przyjmowała składniki aktywne z maseczek, będzie gładsza i dobrze oczyszczona.

Zmień okluzję na humektanty

Jednym z kluczowych kroków w pielęgnacji skóry na wiosnę jest zmiana konsystencji stosowanych produktów. Zamiast ciężkich, gęstych kremów, zaleca się sięgnięcie po lżejsze emulsje lub żele, które łatwiej wchłaniają się przez skórę, jednocześnie zapewniając odpowiednie nawilżenie i ochronę. Gęste i bogate kremy działają na zasadzie zamykania nawilżenia pod okluzyjną warstwą. Mają właściwości hydrofobowe – odpychające cząsteczki wody, które dzięki temu pozostają w niższych partiach naskórka. Teraz, gdy powietrze nie jest tak suche, a cera sama radzi sobie z utrzymaniem nawilżenia – pora postawić na działanie odwrotne – lekkie, przepełnione nawilżającymi humektantami kremo-żele. Są one hydrofilowe – przyciągają cząsteczki wody do wyższych partii naskórka, co daje efekt glass skin: pięknie nawilżonej, błyszczącej skóry.

Składniki aktywne na wiosnę

pielęgnacja cery na wiosnę

Dopracowana pielęgnacja wiosenna powinna zawierać trzy bardzo istotne grupy surowców: humektanty, składniki przeciwzapalne oraz antyoksydanty.

Wybierając krem nawilżający – szukaj lekkich konsystencji pełnych humektantów: kwasu hialuronowego, gliceryny, pantenolu, sorbitolu i kwasu mlekowego. Oprócz stymulacji nawilżenia mają działanie kojące i regenerujące, bez generowania niepotrzebnie obciążającej skóry warstwy. Adaptogenny krem Smart Splash to doskonały przykład lekkiego kremu nawilżającego, który zawiera mikro-cząsteczki wody zamknięte w specjalnych nośnikach tak, by uwalniać nawilżenie stopniowo w ciągu dnia.

Wiosną często spotykamy się z obecnością pyłków w powietrzu, co może prowadzić do nasilenia problemów skórnych, takich jak egzema czy alergie. Warto więc stosować produkty pielęgnacyjne o działaniu przeciwzapalnym, które pomogą złagodzić ewentualne podrażnienia skóry. Szukaj w serach i kremach wyciągu z aloesu, ekstraktu z korzenia lukrecji, wąkroty azjatyckiej, liści zielonej herbaty i rumianku. Takie combo znajdziesz w Eliksirze Łagodzącym, który sprawdzi się doskonale w przypadku skóry potrzebującej ukojenia i terapii przeciwzapalnej.

Antyoksydanty to najważniejsza grupa składników aktywnych, które bezwzględnie należy stosować w porannej pielęgnacji. Niwelują one działanie wolnych rodników i dają skórze czas na zapoznanie się na nowo ze słońcem oraz zniwelują negatywny kontakt z zanieczyszczeniami środowiskowymi. 

Będą wspierać skórę w zapobieganiu uszkodzeniom DNA, przedwczesnemu starzeniu się oraz występowaniu przebarwień. W porannym rytuale pielęgnacyjnym stosuj witaminę C (najlepiej fotostabilną formę tetraizopalmitynianu askorbylu), E oraz ekstrakt z mikroalgi okrzemkowej to świetne propozycje na poranną pielęgnację przeciwrodnikową. Znajdziesz je m.in. w serum Mood’fluencer

Zmiana Faktora SPF

Wraz z nadejściem wiosny i wzrostem intensywności promieniowania UV, należy pamiętać o zwiększeniu ochrony przeciwsłonecznej. Codziennie sprawdzaj indeks UV, by dostosować poziom ochrony przeciwsłonecznej do warunków. Zaleca się używanie kremów z wyższym filtrem SPF50 kiedy UVI przekracza 8, aby zapewnić skórze odpowiednią protekcję przed szkodliwym działaniem promieniowania UV oraz przeciwdziałać przedwczesnemu starzeniu się skóry. Serum Sun Flow występuje w faktorze SPF30 i SPF50, by żadna pogoda nie wpływała negatywnie na Twoją skórę.

Autorka tekstu: Bogna Możdżeń, @bogna.skinology

ochrona przeciwsłoneczna wiosną
SMART SPLASH

Nawilżający krem adaptogenny

(163)
199,00 zł
 
199
produkt point /modules/pcodebonus/views/img/pkt.svg
Phlov Club
Dowiedz się więcej
50 ml (398,00 zł / 100 ml)
ELIKSIR ŁAGODZĄCY

Łagodząco-kojący eliksir do twarzy

(16)
159,00 zł
 
159
produkt point /modules/pcodebonus/views/img/pkt.svg
Phlov Club
Dowiedz się więcej
30 ml (530,00 zł / 100 ml)
MOOD’FLUENCER

Liposomalny booster odmładzający

(60)
179,00 zł
 
179
produkt point /modules/pcodebonus/views/img/pkt.svg
Phlov Club
Dowiedz się więcej
30 ml (596,67 zł / 100 ml)
SUNFLOW Serum SPF 30

Odmładzające serum do twarzy

(29)
149,00 zł
 
149
produkt point /modules/pcodebonus/views/img/pkt.svg
Phlov Club
Dowiedz się więcej
30 ml (496,67 zł / 100 ml)
SUNFLOW Serum SPF 50

Odmładzające serum do twarzy

(38)
169,00 zł
 
169
produkt point /modules/pcodebonus/views/img/pkt.svg
Phlov Club
Dowiedz się więcej
30 ml (563,33 zł / 100 ml)
SUNFLOW Krem do twarzy SPF 50

Intensywnie odżywczy krem SPF 50

(33)
169,00 zł
 
169
produkt point /modules/pcodebonus/views/img/pkt.svg
Phlov Club
Dowiedz się więcej
50 ml (338,00 zł / 100 ml)

Add a comment

 (with http://)