Rolling Buddy - twój sprzymierzeniec na obrzęki!

Często powtarzamy, że masaż twarzy rollerem z kwarcu lub innego kamienia jest zbawienny - wspomaga drenaż limfatyczny, redukuje obrzęki, przynosi ukojenie i relaks. Polecamy go z wieloma serami i olejkami, bo wprost wspaniale się z nimi komponuje. Tym razem, dla odmiany, opowiemy Wam o Rolling Buddy - rollerze idealnym do ciała!

Roller do ciała - idealny do masażu

Czym różni się roller do ciała od tego do twarzy? Przede wszystkim, jak widać, jest od niego szerszy. Rollery takie jak Beauty’N’Roll stosujemy na niewielkim obszarze ciała, który wymaga znacznie mniejszego nacisku i większej precyzji.

Rolling Buddy ma głowicę zbudowaną z czterech kul kwarcowych - dzięki temu szybko i wydajnie możemy nim przemasować większe partie. Wygodna rączka zapewnia dobry uchwyt i pozwala na wywarcie większego nacisku na mięśnie.

Zalety masażu rollerem

Jakie korzyści może nam przynieść masowanie ciała rollerem?

Przede wszystkim drenaż limfatyczny - jak w przypadku rollera do twarzy. Jeśli borykasz się z problemami takimi jak obrzęki, opuchlizny, uczucie ciężkości nóg czy cellulit, Rolling Buddy jest stworzony dla Ciebie! Masaż tkanek usprawnia przepływ płynów w ich wnętrzu, dzięki czemu nie gromadzą się pod skórą.

Dodatkowo, masaż poprawia ukrwienie skóry, która staje się lepiej dotleniona. Odzyskuje swój zdrowy koloryt i naturalny blask.

Systematyczne rolowanie poprawi jędrność i elastyczność skóry, a także usprawni metabolizm tkanki tłuszczowej i przemiany materii w głębszych partiach skóry i mięśniach.

Jak stosować masażer do ciała?

Dokładne instrukcje wykonywania masażu przy pomocy Rolling Buddy znajdziecie na jego stronie, więc teraz przybliżymy ogólną ideę tego procesu.

Przy masażu dzielimy ciało na dwie sekcje - górną, powyżej pasa i dolną, poniżej. Masaż rozpoczynamy u dołu każdej z sekcji, czyli albo od pasa, albo od kostek, i prowadzimy roller w ku górze. Kierunek ruchu jest bardzo ważny - rolowanie ku dołowi może spowodować zwiększenie obrzęków, szczególnie w okolicy kostek i łydek.

Jedynymi wyjątkami są tu okolice ramion, szyi i dekoltu - tu roller prowadzimy ku dołowi.

Masaż można wykonać na sucho, albo z użyciem ulubionego balsamu, olejku lub serum - pamiętajmy tylko, aby wówczas dokładnie wytrzeć roller po użyciu. Dla dodatkowego efektu możemy wcześniej schłodzić do też w lodówce.

"Kiedy wiem, że czeka mnie długi wieczór w obcasach, przed wyjściem z domu wkładam Rolling Buddy do lodówki. Dzięki temu po powrocie mogę od razu wykonać odprężający masaż zimnym rollerem - to świetna ulga dla stóp i łydek!"
Anna Lewandowska

Masaż czy szczotkowanie?

Niektórzy z Was są już szczęśliwymi posiadaczami szczotek do masażu na sucho Brushing Queen i być może zastanawiacie się, czym różni się masaż przy ich użyciu od masażu Rolling Buddy.

Przede wszystkim, masaż rollerem jest nieco mocniejszy, przez co może być bardziej odprężający dla mięśni, podczas gdy Brushing Queen działa głównie na skórę. Rolling Buddy może też, jak wspomnieliśmy, być wcześniej schłodzony, a kamień sam w sobie naturalnie będzie chłodniejszy niż szczotka.

Należy jednak podkreślić, że stosowanie jednego produktu nie wyklucza włączenie drugiego do rytuałów! Możecie bez problemu połączyć szczotkowanie i masaż rollerem, dodając ten drugi do swoich zabiegów. Idealnie będzie wykonywać go 2-3 razy w tygodniu, według potrzeb i upodobań.

Czy Rolling Buddy jest dla mnie?

Absolutnie tak! Rolling Buddy to kwarcowy roller, który wspomoże Twoją walkę z obrzękami, zatrzymywaniem wody i obolałymi mięśniami. To również świetne źródło relaksu i odprężenia, więc to z całą pewnością świetny wybór.

Add a comment

 (with http://)